0

Apple Music ma już 13 mln subskrybentów

 

Apple Music

Jak poinformował serwis The Verge, Apple Music w kwietniu przekroczyło próg 13 mln aktywnych płatnych subskrypcji na świecie. Jest to wzrost o 2 mln w ciągu ostatnich 2 miesięcy. 

Uruchomiony pod koniec czerwca ubiegłego roku Apple Music serwis strumieniowy cyfrowego giganta przekroczył w kwietniu próg 13 mln płatnych subskrypcji. Serwis Apple’a wynik ten osiągnął w przeszło 10 miesięcy od uruchomienia 30 czerwca ubiegłego roku.

O AM zaczęto szczególnie głośno mówić po tym, jak Taylor Swift wystosowała list do właścicieli serwisu z prośbą o wypłacanie należności właścicielom praw nie tylko dla odtworzeń z kont premium, ale także wersji trial. Jak się później okazało, Swift razem z Apple Music przygotowała film z trasy koncertowej promującej album 1989. AM odpowiedzialne jest także za organizację trasy koncertowej Drake’a obejmującej 35 występów.

Apple Music jest drugim pod względem płatnych subskrypcji serwisem strumieniowym na świecie. Pierwsze miejsce zajmuje Spotify (ponad 30 mln), walka o trzecie miejsce toczy się między Tidalem a Deezerem (ponad 3 mln subskrypcji).