0

iTunes umiera, Apple Music… wręcz przeciwnie

fot. Materiały prasowe

Serwis „Apple Insider” dotarł do ciekawej analizy finansowej przeprowadzonej przez Morgan Stanley & Co. Z prognoz analityków banku wynika, że w 2023 roku średnia miesięczna liczba subskrybentów Apple Music osiągnie 164 mln na świecie. Przełoży się to blisko 13,7 mld dolarów przychodów (szacuje się, że rok 2018 AM zamknie z wynikiem 4 mld USD), co daje CGAR na poziomie 28%. Oczywiście są to kwoty brutto – przemysł muzyczny zobaczy ok. 30 – 35% mniej ze względu na fee Apple Music oraz obecność „niemuzycznych” treści (podcasty).

fot.: https://appleinsider.com

Dla porównania wg danych IFPI, segment fonograficzny przemysłu muzycznego w 2017 wart był ok. 17 mld dolarów, z czego streaming – 6,6 mld USD. Daje to skalę w jak głęboka transformacja dzieje się na naszych oczach.

Jest też mniej pozytywna informacja. Z danych Morgan Stanley wynika, że w następnych 5 latach przychody ze sprzedaży plików muzycznych w iTunes będą systematycznie spadać w średnim tempie 16% rok do roku. Według przedstawionej analizy, w 2023 roku wartość przychodów iTunes wyniesie zaledwie 1,3 mld dolarów.

fot.: https://appleinsider.com

Źródło: Apple Insider