fbpx

Top40 wakacji 2016 na YouTube

tamta dziewczyna

Wakacyjnym numerem jeden bezapelacyjnie został utwór „Tamta dziewczyna” Sylwii Grzeszczak, który odtworzono blisko 24 mln razy w serwisie YouTube.

„Tamta dziewczyna” Sylwii Grzeszczak w te wakacje biła rekordy popularności. W okresie od 24 czerwca do 31 sierpnia nagranie odtworzono 23,8 mln razy w serwisie YouTube w Polsce, a piosenka w każdym tygodniu znajdowała się na pierwszym miejscu zestawień YouTube PL. Pod względem liczby wyświetleń singiel wygrał z miażdżącą przewagą 8,3 mln nad drugim miejscem – „This Is What You Came For” Calvina Harrisa, Rihanny (i Taylor Swift) wyświetlono łącznie 15,6 mln razy. Trzecie miejsce zajęło również polskie nagrane – piosenka „Error” Natalii Nykiel (13,1 mln).

„Tamta dziewczyna” biła rekordy popularności także w innych kanałach. Singiel zapowiadający nową płytę wokalistki był najczęściej odtwarzanym nagraniem w rozgłośniach radiowych a także w serwisie Tidal, który ma ponad 700 tys. użytkowników w Polsce.

youtube_2016_wakacje

Łącznie wszystkie nagrania Sylwii Grzeszczak odtworzono 38,7 mln razy, dzięki czemu artystka była również najpopularniejszym wykonawcą YouTube w Polsce w rozpatrywanym okresie. Drugie miejsce zajął Calvin Harris (30,6 mln), a trzecie zespół disco polo Akcent (25,1 mln).


Metodologia

Zestawienie zostało przygotowane na podstawie liczby odtworzeń w serwisie YouTube w Polsce w okresie od 24 czerwca od 31 sierpnia 2016. Uwzględnione zostały wyświetlenia z kont oficjalnych jak i nieoficjalnych (user generated content) filmów z możliwością wyświetlania reklam zawierające utwory zarejestrowane w systemie Content ID.