0

„Shape of You” największym hitem radiowym w Polsce

fot. Materiały prasowe

fot. Materiały prasowe

11 kwietnia obchodzony jest w Polsce Dzień Radia. Tak się też złożyło, że w tym samym czasie Edward Sheeran ustanowił nowy rekord radiowy w historii monitoringu ZPAV. Utwór „Shape of You” podbił listy przebojów na całym świecie – również i w Polsce. Pierwszy singiel z płyty „Divide” od 9 tygodni jest najpopularniejszym utworem w polskich rozgłośniach radiowych – tak wynika z monitoringu firmy BMAT na zlecenie Związku Producentów Audio-Video. 

„Shape of You” wydane 6 stycznia tego roku po raz pierwszy dotarło na szczyt polskiej listy airplay w notowaniu za okres 04.02. – 10.02.2017. Od tamtej pory utwór jest najczęściej graną piosenką w polskich rozgłośniach wg monitoringu BMAT, który obejmuje 74 rozgłośnie radiowe i uwzględnia nie tylko liczbę odtworzeń, ale również słuchalność stacji. Tym samym piosenka wyrównała rekord „Somebody That I Used To Know” Gotye – singiel notowany był również 9 tyg. na miejscu pierwszym. Zestawienie obejmuje lata 2010 – 2017 (dane z lat poprzednich nie zostały zarchiwizowane przez ZPAV).

bmat_sheeran_2

 „Shape of You” bije rekordy również na innych polach eksploatacji. W YouTube Polska nagranie odtworzono ponad 64 mln razy (dane Content ID / Audible Magic) a w Spotify PL – 8,1 mln razy.