0

„Shape of You” piosenką 2017 roku w Polsce

fot. materiały prasowe

Nikt nie powinien mieć jakichkolwiek wątpliwości jaki utwór był numerem jeden w 2017 roku w Polsce. „Shape of You” Eda Sheerana zdobyło pierwsze miejsca zestawień radiowych i streamingowych – to pierwsza taka sytuacja w historii.

Chyba już wszyscy przyzwyczaili się, że pod koniec roku pojawia się kilkanaście różnych zestawień muzycznych. I każde z reguły pokazuje co innego. Tym bardziej sukces „Shape of You” (Atlantic/WMG), które podbiło wszystkie główne notowania w Polsce jest naprawdę warty odnotowania.

W YouTube nagranie odtworzono z Polski łącznie ponad 170 mln razy, dzięki czemu utwór wyprzedził  m.in. międzynarodowy przebój „Despacito”. Warto zauważyć, że „Shape of You” ze swoim wynikiem stało się jednocześnie najpopularniejszym nagraniem YouTube Polska… w historii wyprzedzając „Przez Twe Oczy Zielone” Zenka Martyniuka (najwyżej notowany polski utwór tego roku).

W Spotify najpopularniejszym nagraniem również zostało „Shape of You” z ponad 16,5 mln odtworzeń wyprzedzając utwory „Beliver” Imagine Dragons (ponad 9 mln) i „Something Just Like This” (7 mln). Wynik zapewnił jednocześnie singlowi pozycję najpopularniejszej piosenki w Spotify Polska od początku wejścia serwisu na nasz rynek.

„Shape of You” zostało również najpopularniejszą piosenką radiową w 2017. Singiel został nadany blisko 11 tys. razy, co przełożyło się na ponad 1,3-miliardową słuchalność wyprzedzając o 17% miejsce drugie („On My Way” Tiesto).

Jedyne zestawienie jakiego Sheeran nie podbił, to lista najczęściej puszczanych teledysków w telewizjach muzycznych (#40) – ale to zasługa silnej pozycji Polo TV i braku realnej, muzycznej konkurencji.


Ed Sheeran – „Shape of You”

Imprint: Asylum Records UK
Label: Atlantic Records UK
Grupa: Warner Music Group
Polski dystrybutor: Warner Music Polska
ISRC: GBAHS1600463

Autorzy: Steve Mac (PRS/NS), John McMaid (PRS/NS), Tameka D Cottle (ASCAP/NS), Kandi L Burruss (ASCAP/NS), John Mcdaid (AMRA/NS), Kevin Briggs (APRA/NS)

Produkcja: Steve Mac, Ed Sheeran
Mix: Geoff Swan Mark „Spike”, Stent Michael Freeman
Mastering: Stuart Hawkes