fbpx

Nowa dyrekcja polskich majorsów wybrana

Rotacja na stanowiskach kierowniczych zakończona! Sprawdźmy kto gdzie trafił a przy okazji podglądamy wyniki finansowe spółek.

Sony Music Entertainment Poland

  • 03.2014 – 12.2018 – Maciej Kutak

Maciej Kutak stanowisko CEO w Sony Music objął w marcu 2014 roku zastępując Kazimierza Pułaskiego (obecnie nie związanego ściśle z branżą muzyczną).

Kutak przed przejściem do Sony był szefem polskiego oddziału firmy konsultingowej Replise. Firma Replise oferuje rozwiązania do analizy i monitoringu treści w internecie oraz doradztwo w zakresie przygotowywania raportów i badań opartych na informacjach generowanych z social media. Wcześniej zajmował stanowiska kierownicze m.in. w Presspublice, Viacom International Media Networks i Bauer Media. Obecnie obejmuje stanowisko dyrektora zarządzającego w Universalu.

  • 10.2019 – *** – Maciej Woć

Następcą Macieja Kutaka na fotelu dyrektora SME został Maciej Woć. Woć do tej pory prowadził własną agencję „Muzk Management”, pod opieką której znajdują się Dawid Podsiadło (to jego team odpowiedzialny był m.in. za świetną „kioskową” kampanię płyty „Małomiasteczkowy”) czy Sokół

Universal Music Polska

  • 2016 – 04.2019 – Jan Kubicki

Jan Kubicki prężnie działa w branży muzycznej od chwili reformy prawa autorskiego w 1994 roku. Wtedy założył Magic Records, która szybko nawiązała współpracę z UMG (obecnie posiada udział większościowy), a w 2006 objął fotel prezesa polskiego oddziału Universala.

Kubicki rezygnując z funkcji MD w Universalu zdecydował skupić się na rozwijaniu nowych projektów w Magic Records, gdzie posiada 49% udział.

  • 05.2019 – *** – Maciej Kutak

Szczegóły wyżej.

Warner Music Poland

  • 2013 – 04.2019 – Piotr Kabaj

Kabaj związany był z polskim oddziałem Warnera praktycznie od początku. W 1990 założył Pomaton, który w latach 1995-2013 była częścią koncernu EMI Music. W 2013 roku, po przejęciu EMI Music przez Warnera, Kabaj został dyrektorem generalnym i prezesem Warner Music Poland. Ze stanowiska MD Warnera odszedł nieoczekiwanie w kwietniu tego roku.

Obecnie Piotr Kabaj obejmuje stanowisko prezesa spółki VMS należącej do grupy IMS. Zajmuje się przede wszystkim rozwijaniem własnego katalogu muzyki bibliotecznej. W długoterminowej perspektywie VMS z jednej strony ma obniżyć koszty działalności IMS dzięki własnym treściom, z drugiej generować przychody z tytułu sprzedaży licencji dla innych podmiotów (muzyka do reklamy) i wynagrodzeń autorskich za publiczne odtworzenia (ZAiKS, ZPAV). Kabaj jest również członkiem zarządu Music Export Poland.

  • 05.2019 – *** – Kinga Siennicka

Stanowisko dyrektora po Piotrze Kabaju przejęła Kinga Siennicka – najpierw w zastępstwie, pare tygodniu później na stałe. Siennicka wcześniej obejmowała stanowisko VP marketingu i promocji. Jej jedną z pierwszych dużych dezycji było zatrudnienie Macieja Zielińskiego na stanowisko dyrektora brand partnerships & new business (wcześniej: New Bussines Director w 4FUN Media).

Źródła: wirtualnemedia.pl, musicbussinesworldwide.com press.pl, Dane finansowe: sprawozdania spółek w ekrs.ms.gov.pl