fbpx

„Monkey Business” Mikołaja Gramowskiego w BBC Radio 1

fot. YouTube

Nie Margaret ani nie Brodka. Mimo że to te dwie panie są najczęściej typowane na przyszłe międzynarodowe gwiazdy z Polski, to właśnie chłopakowi z Poznania udało się zaistnieć na antenach europejskich anten radiowych, w tym tej najbardziej uznanej – BBC Radio 1. I nie tylko tam – „Monkey Business” The Deyna Family emitowane jest m.in. w Szwecji i Szwajcarii. 

„Monkey Business” to elektroniczny utwór wydany 28 sierpnia przez The Deyna Family oraz brytyjskiego wokalisty reggae i producenta Kiko Bun. Jeśli nazwa „Deyna Family” nic Wam nie mówi, może powie Wam Klaves. Właśnie pod takim pseudonimem występował wcześniej Mikołaj Gramowski, którego mogliście usłyszeć m.in. na Open’erowej Beat Stage w 2013 roku. Już wtedy miał na swoim koncie kilka znaczących sukcesów, w tym emisję na antenie BBC Radio 6.

Tym razem jego produkcja trafiła na antenę najważniejszej rozgłośni w Europie. „Monkey Bussines” zostało napisane wspólnie przez Gramowskiego, Lamont Dozier, Josha Recorda, Eddie’ego Hollanda, Laurę Dockrill oraz Briana Hollanda i wydane nakładem labelu Black Butter Records. To właśnie potędze brytyjskiej wytwórni Mikołaj może podziękować za pierwsze sukcesy singla – BB Records odpowiada za kariery Clean Bandit, Rudimental czy Jessie Ware. Black Butter zajmuje się także kampaniami marketingowymi na terenie UK takich gwiazd jak Zara Larsson czy Dj Khaled.

Jak wynika z monitoringu radiowego RadioMonitor utwór emitowany jest w UK, Szwajcarii, Szwecji i Polsce.

fot. EBBU

Piosenka w ubiegłą sobotę (30/09) została nadana na głównej antenie BBC Radio 1 w paśmie „BBC Radio 1’s Dance Anthems” a wcześniej singiel odtwarzano w BBC 1Xtra.

Oczywiście, Mikołaj drugą Zarą jeszcze nie jest (i raczej nie będzie), ale jak na początek współpracy z BB Records wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku!