0

Adrian Ciepichał zostaje MD Warner Music Poland

Oliwka Brazil, fot. YouTube

Na ulicy Osmańskiej duże zmiany. Nowym dyrektorem zarządzającym polskiego oddziału Warnera został Adrian Ciepichał – informuje WMG w swoim komunikacie prasowym.

Adrian Ciepichał ma 46lat i jest spod znaku strzelca. Pracę w polskiej branży muzycznej zaczął w 2008 roku jako Head of Digital w Universal Music Polska. W styczniu 2013 dołączył do polskiego zespołu serwisu streamingowego WiMP (później Tidal) obejmując stanowisko General Director, które zajmował do 2018 roku. W maju 2018 roku Ciepichał został prezesem zarządu e-Muzyki – największego agregatora muzycznego w tej części Europy dystrybuującego najważniejsze niezależne wytwórnie muzyczne w Polsce w tym: SBM Label, QueQuality, 2020 czy chillwagon.co.

Jak wynika ze sprawozdania finansowego spółki, udział Warner Music Poland w polskim rynku muzycznym wyniósł w 2020 roku 14,5% (spadek o 1,1 p.p. r/r), z czego w segmencie sprzedaży fizycznej 13,9% (wzrost o 1,4 p.p.) a cyfrowej 15% (spadek o 5,4 p.p.) Od 1 października 2019 r. do 30 września 2020 r. przychody spółki (krajowe i zagraniczne) wyniosły 64,2 mln zł (spadek o 0,7%), a zysk brutto 4,8 mln zł (rok temu była to strata na poziomie 2 tys. zł).

fot. KRS/Ministerstwo Sprawiedliwości

W ostatnim czasie Warner Music podjął działania w rozbudowie lokalnego katalogu urban – podpisując zarówno nowych nowych wykonawców jak i promując wcześniej podpisanych. W rosterze majorsa znaleźli się m.in. Zdechły Osa, Smolasty, Oliwka Brazil (na zdjęciu) a nie dawno również PlanBe obok nazwisk popowych takich jak Dawid Kwiatkowski, Natalia Szroeder, Ewa Farna czy Baranovski.

Adrian Ciepichał w fotelu MD Warnera zastąpił Kingę Siennicką, która objęła stery Warnera wiosną 2019 roku po odejściu Piotra Kabaja. Rok 2019 był trzęsieniem ziemi na rynku, bo dyrekcja zmieniła się we wszystkich majorsach. Jan Kubicki po 13 latach kierowania Universala zrezygnował z kierowania firmą i skupił się na zarządzaniu Magic Records. W fotelu Universala zasiadł Maciej Kutak, który odszedł z Sony Music a jego miejsce zajął Maciej Woć.