0

Perfect Son pierwszym polakiem na EBBC

Utwór „It’s For Life” Tobiasz Bilińskiego występującego pod pseudonimem „Perfect Son”, znalazł się na #50 miejscu EUROPEAN BORDER BREAKERS CHART. Jest to pierwszy przypadek w historii, kiedy Polak w ogóle pojawił się w głównym zestawieniu.

Od EBB do Billboardu

EUROPEAN BORDER BREAKERS CHART to powstałe w 2016 roku zestawienie muzyczne, którego celem jest mierzenie popularności  europejskich artystów poza ich macierzystymi rynkami. W ten sposób można w prosty sposób szybko wychwycić, którzy wykonawcy zaczynają stawać się popularni poza granicami swoich krajów, co w dalszej perspektywie może oznaczać sukces międzynarodowy – debiutowały na niej m.in. Zara Larsson czy Dua Lipa. Lista bazuje na airplay’u w 49 publicznych stacjach radiowych objętych trackingiem RadioMonitora oraz wynikom streamingowym.

Debiut Polski

Od dnia uruchomienia projektu (styczeń 2016), Polska ani razu nie znalazła się w głównym zestawieniu – aż do teraz. W ostatnim zestawieniu z 7 grudnia 2018 na miejscu 50. znalazł się utwór „It’s For Life” Perfect Sona, czyli urodzonego w Norwegii, ale pochodzącego z Trójmiasta Tobiasza Bilińskiego. Tobiasz wcześniej dał się poznać szerszej publiczności jako „Coldair” oraz współzałożyciel zespołu „Kyst” – występował na kilku europejskich festiwalach, a muzyka „Kyst” użyta była w dość głośnej produkcji „Sala Samobójców” Jana Komasy

„It’s For Life”, to elektroniczny utwór z pogranicza dark popu i alternatywy wydany pod koniec listopada przez label Sub Pop Records (część WMG), która wydawała m.in. albumy Nirvany. Piosenka w ubiegłym tygodniu nadawana była m.in. w rozgłośniach hiszpańskich, łotewskich, szwajcarskich i słowackich, a w tym tygodniu utwór został dodany do playlist stacji włoskich.

Singiel „It’s For Life” zapowiada album „Cast”, którego premiera zaplanowana jest na 15 lutego 2019. Debiut nie jest w żaden sposób wspierany przez lokalne projekty eksportu polskiej muzyki za granicę…

Zdjęcie: Tobiasz Biliński, fot. materiały prasowe