2

Najpopularniejsi polscy artyści i utwory w Spotify [Top 100]

fot.: materiały prasowe Warner Music Swened

Filip Szcześniak występujący pod pseudonimem Taco Hemingway to obecnie najpopularniejszy polski wykonawca w Spotify – wynika z pierwszej, rozszerzonej analizy popularności polskiego katalogu. Łącznie wszystkie utwory Taco odtworzono ponad 540 mln razy – o ponad 200 mln więcej niż miejsce drugie, które zajmuje Quebonafide (Kuba Grabowski).

Najpopularniejszym polskim utworem w Spotify jest eurowizyjna propozycja Margaret – nagranie „Cool Me Down”, które od dnia premiery (19/02/2016) odtworzono ponad 39 mln razy.

Informacje o odtworzeniach pochodzą z serwisu Spotify i zostały przygotowane na dzień 28/01/2020. Odtworzenia dla artystów uwzględniają tylko nagrania, gdzie twórca jest głównym wykonawcą.


  • Michał Spiczak

    Witam, z czego wynika brak 100 milionowych (na yt) Daj to głośniej i Ronnie (Ona..)? To kwestia jakieś metodologii przygotowania danych przez Spotify, czy faktycznie aż tak różni się wykorzystanie obu serwisów (utwory z pierwszej trójki na yt nie mają nawet 1/3 ilości wyświetleń w porównaniu do w/w dwójki). Pozdrawiam

    • Na Spotify ludzie po prostu słuchają a nie oglądają teledysk czy robią sobie opinie czytając komentarze. Dodatkowo nie ma takich Januszy co nabijają wyświetlenia pod słabymi piosenkami 🙂